O nas

Nasze wieloletnie doświadczenie w branży izolacyjnej

Doświadczenie

Firma Kumibex Sp. z o.o. powstała w 1990 roku i od początku działalności skupiała się głównie na izolacjach obiektów przemysłowych i budynków indywidualnych. Jesteśmy jedną z pierwszych firm w Polsce, która wykorzystywała natryskową metodę pianki poliuretanowej do izolacji dachów, poddaszy czy ścian. Jako wiodąca firma na rynku w dziedzinie izolacji natryskowych zostaliśmy również dystrybutorem najbardziej cenionej marki maszyn do natrysku piany - Graco USA. Zdobyte doświadczenie na przestrzeni prawie 30 lat pozwoliło zbudować nam rozwiązania izolacyjne na najwyższym poziomie.

Od dłuższego czasu szukaliśmy rozwiązania, które trafi do szerokiego grona odbiorców i wspomoże rynek budownictwa w Polsce. Wiemy jak drogie są koszta mieszkania w naszym kraju i z jakimi problemami borykają się młodzi inwestorzy decydujący się na budowę lub poszukiwanie własnego lokum. Tak powstał projekt SIPDOM! Zbudowaliśmy nasz park maszyn od podstaw aby sprostać wymaganiom rynkowym i produkować własne płyty SIP z przeznaczeniem do budowy obiektów mieszkalnych lub biznesowych. Nasze płyty są produkowane w 100% w Polsce od A do Z! Jako firma z doświadczeniem w poliuretanach oczywiście nie mogliśmy zapomnień o tym materiale. Rdzeń płyty jest wykonany właśnie z piany PU co zwiększa jego sztywność względem takich samych płyt na bazie styropianu a także zwiększa właściwości izolacyjne i wygłuszające.

SIPDOM

Nasze marki

Kumibex

Firma od której wszystko się zaczęło. Od 1990 roku zajmujemy się izolacjami metodą natryskową - ocieplamy domy i budynki przemysłowe. Jesteśmy również dystrybutorem sprzętu GRACO.

Purmano

W 2018 roku zbudowaliśmy własny park maszyn pozwalający na wyprodukowanie izolacji technicznych i płyt SIP od A do Z. Jesteśmy w 100% Polskim kapitałem i jesteśmy z tego dumni!

Gramer

Nasze doświadczenie w budowaniu nowoczesnych budynków zdobywaliśmy od 2009 roku. Specjalizujemy się w budynkach modułowych - budowanych metodami alternatywnymi.